Zhoda náhod

Autor: Patrícia Hedererová | 6.8.2014 o 20:39 | (upravené 7.8.2014 o 14:44) Karma článku: 4,33 | Prečítané:  608x

Minúty, kedy prehodnocujete celý svoj život...

Dnes dopoludnia sme mali s kamarátkou fajn čas v meste. Pobehali sme obchody, mali prezreté všetky výpredaje (no ktorá žena chýba na výpredajoch?). Potom reku, že pôjdem po mamu do roboty aby sme šli spolu domov. Tak sme šli (medzitým som ešte stihla kúpiť kráásnu vzorovanú fialovú metlu). Na zastávke sme stáli akosi dlho, kedže autobus meškal 7 minút. Zatiaľ som jej poukazovala všetky serepetičky čo som kúpila v akcii. Autobus konečne prišiel.

Cesta busom ako vždy bola dlhá a krkolomná. Ale aspoň sa dalo dýchať v tej horúčave, kedže autobus nebol plný. Ako sme šli, circa na piatej zastávke od tej, čo sme nastúpili nás predbehli policajti, ktorým sme sa vyhli. Nenastúpili už žiadni ľudia a vzduchom sa začal šíriť nepríjemný pach dymu.

Horí!!! Ten stres, kde vlastne? Nehorí náš autobus? Nie. Za nami kolóna áut, no my sme 10 m od horiaceho auta! Ľudia si v autobuse postavali k oknám, aby lepšie videli čo sa deje. Dve autá sa zrazili a jedno z nich začalo horieť. Polícia, čo nás predbehla, sa ponáhľala sem. Ale požiarnici nikde...Vyľakaný pán policajt vletel k nám do autobusu, či nemáme náhodou hasiace prístroje, lebo nie je čím hasiť! Náš pán šofér, samozrejme, mal odložené dva hasiace prístroje v autobuse. Rýchlo utekali k horiacemu autu aby náhodou nevybuchol motor a nechytili sa aj ďalšie dopravné prostriedky naokolo....nechcela som ani myslieť čo by sa mohlo stať, keby motor vybuchol! Veď sme boli 10 m od auta..A teraz si predstavte! Šofér ešte s jedným pánom cestujúcim vybehli, ničím nechránení a hasili maličkými prístrojmi horiacu kapotu...My ostatní v autobuse nedočkaví, čo sa bude diať, v strachu o naše životy a životy tých ľudí, ktorí boli vonku blízko požiaru...skupinka ľudí nepohnúc sa 5 m od auta boli zrejme jeho vlastníci. Neustále v nás rezonovala otázka: "Kde sú hasiči? Čo keď motor vybuchne?" Náš najväčší strach sa naplnil a hasiace prístroje došli, auto stále horelo a hasiči nikde.

Neviem vám ani opísať ten strach, ktorý sme prežívali. Kedže autobus tvorili prevažne dámy, asi si viete predstaviť, aké to bolo. Som kresťanka a preto prisudzujem to, že sa nič vážne nestalo, niekomu vyššiemu ako sme my- Bohu. Onedlho prišli hasiči a začalo sa hasiť. Vydýchli sme si od úľavy. Čoskoro sa premávka znova spojazdnila a prišli sme na ďalšie zastávky len s vyše 15 minútovým meškaním.

Túto správu ste už mohli zaregistrovať na nemenovaných denníkoch. No správa o tomto incidente bola napísaná stručne, bez emócií, ktoré sme my všetci prežívali, keď sme boli v blízkosti nebezpečia, nemožní niečo urobiť. Som veľmi vďačná pánu šoférovi, ktorý neváhal ani chvíľu a riskoval vlastný život a šiel tak blízko k horiacemu auta, okolo ktorého bol všade porozlievaný olej, a vážne, mohlo sa niečo stať. Taktiež policajtom, ktorí sa situáciu naozaj snažili riešiť a zháňať po okolí hasiace prístroje, kým sa na miesto nedostavili požiarnici. 

Takéto veci sa dejú denno-denne. Ale kto tomu venuje nejakú pozornosť? Pokiaľ nie ste svedkami, je to ľuďom úplne jedno. Všetci v blízkosti sme prehodnocovali svoj život, plány, zámery a ciele. Ale môže sa to stať každému, kdekoľvek, kedykoľvek a akokoľvek! Žime plnohodnotný život bez toho, aby sme niečo takéto museli prežiť. No mojou otázkou zostáva, čo by sa stalo, keby autobus nemeškal sedem minút a náš autobus by nebol tam, na mieste s potrebnými prístrojmi, kým nebolo inej pomoci .....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Extrémizmus neprišiel s Kotlebom. Ani s ním neodíde

Ak chceme systém naozaj ochrániť, nečakajme, že to za nás vybaví Najvyšší súd.

ŽENA

Sex s robotom: Môžu napodobeniny nahradiť vzťah so živým partnerom?

Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice.


Už ste čítali?